Historia klubu

Posted on Posted in O klubie

Pomysł na UKS PIRANIA TARGÓWEK powstał w pierwszych dniach września 2007 roku. Wtedy to rozpoczęła swoją działalność klasa sportowa w Szkole Podstawowej nr 275 przy ul. Hieronima 2. Klasa o profilu pływackim powstała z inicjatywy Burmistrza gminy Targówek oraz Pani dyrektor szkoły. Pomysłodawcą organizatorem UKS był pan Sławomir Wachnik, który od tej pory całkowicie zaangażował się w tworzenie i rozwój. Po kilkunastu miesiącach perturbacji UKS został wpisany do ewidencji i dnia 21.12.2007 roku zaczął swoją statutową działalność. Został powołany zarząd klubu, którego prezesem został Sławomir Wachnik. Od tej pory nasi zawodnicy mogli oficjalnie, jako zawodnicy UKS Pirania Targówek w zawodach rangi mistrzowskiej. Na początku członkami klubu zostali chłopcy i dziewczęta z nowopowstałej klasy sportowej (rocznik 1998 oraz 1997). Klub szybko i prężnie się rozwija w czym duża zasługa zarządu. Obecnie zrzeszonych jest ok 50 członków – dzieci uczęszczających do klas sportowych ze Szkoły podstawowej nr 275 (roczniki 1997,1998,1999, 2000).