ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW CZTERNASTOLETNICH

Posted on Posted in Wyniki zawodów

W dniach 04.03.2016 – 06.03.2016 odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu. Na płycie i trybunie basenu Aquasfera w Olsztynie zebrało się 637 zawodników z 142 klubów. Zawody były dla młodzieży pierwszym krokiem na drodze dorosłego pływania.

DZIEŃ PIERWSZY

Już pierwszego dnia posypały się rekordy życiowe, Dominik Molenda zajął 12 miejsce w Polsce z pięknym rekordem życiowym 2.18.50. na 200m stylem grzbietowym. Zaś Alicja Pakuła zdobyła 12 miejsce na 50m stylem dowolnym z czasem 27.99 oraz 15 na 200m stylem dowolnym z rezultatem 2.14.59.

DZIEŃ DRUGI

Gwiazdą kolejnego dnia był znowu Dominik Molenda. Tym razem zabłysnął na dystansie 50m stylem grzbietowym zajmując 12 miejsce w Polsce z wynikiem 29.48.

DZIEŃ TRZECI

Ostatniego dnia zabłysnęła Alicja Pakuła zajmując 10 miejsce w Polsce na dystansie 100m dowolnym z rezultatem 1.01.48. Dominik Molenda też miał coś do dodania. Tym razem wywalczył 16 miejsce na 100m stylem grzbietowym z czasem 1.05.29.

Zimowe mistrzostwa Polski w Olsztynie były czasem pełnym łez radości i smutku. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wszyscy zawodnicy dali z siebie sto procent. Impreza była naprawdę na wysokim poziomie. Większość zawodników klubu UKS Pirania Targówek z rocznika 2002 zrobiła rekordy życiowe. Ostatecznie klub zajął 55 miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawody były wspaniałym przeżyciem dla kibiców, trenerów i zawodników.